Marzenia nie do spełnienia

Przypomnijmy sobie jak nieprawdopodobne marzenia mieliśmy w dzieciństwie. Każdy z nas będąc małym czegoś chciał. Jedni pragnęli wielkiej kariery, która pozwoliłaby im zwiedzić cały świat. Z kolei inni marzyli po prostu o rodzinie z gromadką dzieci. Może zboczyłeś z obranej wcześniej drogi na rzecz robienia czegoś co nie uszczęśliwia Cię w pełni, a teraz jest „za późno”. Nie łudzisz się już, że uda Ci się spełnić twoje życzenia. Możliwe, że z perspektywy czasu wydają Ci się głupie. Ale posiadanie ich to piękna rzecz. Tym bardziej jeśli okazuje się, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by się ziściły.

Jeżeli sądzisz, że nie dasz rady…

Brak pieniędzy lub odpowiedniej szkoły to tylko wymówki. Nie ma powodu dla którego nie mógłbyś pójść do pracy lub zdobyć wykształcenia idąc chociażby zaocznie do szkoły. Problem leży w pewności siebie. Znajdziesz w końcu sposób, by osiągnąć to czego pragniesz, ale musisz najpierw zacząć zauważać sygnały pojawiające się w twoim życiu. Może chcesz być aktorem? Jeśli widzisz, że w twoim mieście organizowany jest casting – idź na niego. Twój los jest w twoich rękach. Ewentualna porażka zaboli, ale wielu jest aktorów, którym już na wstępie podziękowano. Niektórzy nie są nawet po aktorstwie, bo się nie dostali. Inni uznali, że papierek nie jest im potrzebny.

Bądź ciekawy i doszkalaj się, aby idąc na kolejny casting być już lepiej przygotowanym. Bierz wskazówki i słuchaj ludzi, którzy odnieśli już sukces i znają się na tym, w czym i Ty chcesz być dobry. Wtedy możesz liczyć na uczciwe rady. Być może ktoś wskaże Ci co powinieneś poprawić i gdzie powinieneś się pojawić. Przeprowadzaj jednak wszystko przez pewien filtr. Niektórzy są zawistni i gdy wyczują w tobie konkurencję mogą sprowadzać Cię specjalnie na złą drogę.

Pełno jest osób, które mają talent, ale brak im siły przebicia. Wtedy naprzód wychodzą przeciętniacy w swojej dziedzinie, którzy pracowali ciężko każdego dnia, by dojść do perfekcji. Walili drzwiami i oknami aż w końcu zostali dostrzeżeni. Nie sztuką jest urodzić się z talentem i go zmarnować. Sztuką jest wziąć się za siebie i osiągnąć więcej zaczynając od zera. Nie słuchaj tych, którzy mówią, że nie dasz rady. Bierz pod uwagę, że masz prawo do pomyłek i może ciągle szukasz swojej drogi do osiągnięcia celu, a rzadko kiedy przychodzi to szybko. Droga ta może być długa i kręta, ale jeśli wiesz, że kochasz to co robisz, to nic nie jest w stanie Ci tego uniemożliwić. Potrzebujesz cierpliwość jeśli chcesz być na szczycie. Nie czując czegoś w stu procentach nie dasz rady wykrzesać z siebie podkładów motywacji.

„Kiedy się cze­goś prag­nie, wte­dy cały wszechświat sprzy­sięga się, byśmy mog­li spełnić nasze marzenie.”

– to cytat z „Alchemika” Coelho. Jeżeli jesteś przekonany, że chcesz coś robić, to nie odpuszczaj. Jeśli wiesz, że jest to sensem twoje życia, to po prostu nie możesz odpuścić.

Przestań podcinać skrzydła…

Jesteś rodzicem, nauczycielem a może pracodawcą. Każdy kiedyś zaczynał, więc nie podcinaj skrzydeł młodemu człowiekowi. Twoim obowiązkiem jest go nauczać, a nie kopać pod nim dołki. Jeśli widzisz, że ktoś wykonuje coś z pasją, ale mu nie wychodzi, to daj mu wsparcie i podpowiedź co może zmienić. Jeżeli komuś naprawdę zależy na tym co robi, to nie niszcz w nim tej palącej się iskierki. Gdy dostrzegasz, że ktoś wkłada w spełnienie swojego marzenia mnóstwo wysiłku i pieniędzy, a Ty bez mrugnięcia okiem stwierdzasz, że minął się z powołaniem, to zbijasz go z pantałyku. Pamiętajmy, że nie każdy jest silny na tyle, żeby się podnieść. Nie mamy więc prawa śmiać się z cudzych marzeń. Wiele jest sławnych osób, które musiały wylać z siebie siódme poty, by osiągnąć sukces. W konsekwencji udało im się utrzeć nosa niedowiarkom. Ilu jest takich, którzy siedzą cicho i się nie odzywają, a tak naprawdę są nieoszlifowanymi diamentami? Może i my nie widzimy w czymś sensu, ale dopóki danej osobie sprawia to przyjemność i daje spełnienie, dopóty nie powinniśmy jej nawracać. Możliwe, że ktoś dopiero zaczął walczyć o swoje, a przez nas znowu przestanie. Jedna z najgorszych rzeczy jaką można zrobić to pozbawić kogoś nadziei. Zrujnowanie komuś marzeń przychodzi łatwo, ale nie masz pojęcia ile czasu mogło zająć komuś przełamanie się i ile w to zainwestował. Jeśli nie udało Ci się urzeczywistnić marzeń, bo nie miałeś wystarczającego samozaparcia, to pomóż je chociaż realizować innym.

Tytuł wpisu jest przewrotny. Twoje marzenia są nie do spełnienia tylko w oczach innych. Od Ciebie jednak zależy czy chcesz, by otoczenie decydowało o tym jaką ścieżkę obierzesz w życiu.

Na koniec chciałabym, żebyś obejrzał niezwykle motywujący film nazywany drugą częścią „Sekretu”. Myślę jednak, że jest bardziej inspirujący od swojego poprzednika. Jeśli po przeczytaniu mojego tekstu nie udało mi się nakłonić Ciebie do zmian, to z pewnością zrobi to ten film.

Przypomnijmy sobie jak nieprawdopodobne marzenia mieliśmy w dzieciństwie. Każdy z nas będąc małym czegoś chciał. Jedni pragnęli wielkiej kariery, która pozwoliłaby im zwiedzić cały świat. Z kolei inni marzyli po prostu o rodzinie z gromadką dzieci. Może zboczyłeś z obranej wcześniej drogi na rzecz robienia czegoś co nie uszczęśliwia Cię w pełni, a teraz jest „za…

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *