Pierwsza randka. Rady dla mężczyzn.

Udało się. Dziewczyna, która Ci się podoba zgodziła się umówić z Tobą na randkę i zobaczyć jak to będzie w „realu” . Ale to dopiero połowa sukcesu. To, że dziewczyna przyjęła twoje zaproszenie, czy nawet sama wyszła z taką propozycją nie oznacza wcale, że masz już ją w garści. Dopiero spotkanie twarzą w twarz zweryfikuje czy nadajecie na tych samych falach.

Najpierw zacznę od tego co skreśla Cię już na starcie:

1. Opowiadanie o byłych

Pierwsza randka to nie darmowa sesja psychoterapeutyczna. Nie możesz pogodzić się z rozstaniem albo co gorsza czujesz jeszcze coś do ex? Proszę, daruj sobie taką „randkę”. Po co wiązać się z kimś kto nie uporał się ze swoją przeszłością? Dziewczyna nie spotkała się z Tobą, by wysłuchiwać twojego żalenia i narzekania. Nie aspiruje też z pewnością do miana twojej koleżanki.

2. Rozglądanie za innymi dziewczynami

Chyba jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą wydarzyć się na pierwszej randce. Takie coś z miejsca Cię dyskwalifikuje. Nie masz już szans na drugą randkę. Inteligentna kobieta powinna od razu odejść od stolika i się z Tobą pożegnać. A jeśli ciągłe gapienie się na inne dziewczyny ma być formą spławienia, to po prostu szybko zmyj się ze spotkania. Lepiej oszczędzić czas swój i towarzyszki niż zachowywać się w chamski sposób.

3. Upijanie się

Dla wielu alkohol jest niezbędny do dobrej zabawy, ale nie sądzę, żeby piwo na pierwszej randce było dobrym pomysłem. Co jeśli trafisz na abstynentkę lub dziewczynę, która pije z głową, a Ty przestaniesz kontrolować który to już kufel piwa? Wtedy nie będzie zabawnie, ale żenująco. Chociaż z drugiej strony najprawdopodobniej błyskawicznie pokazujesz wtedy swoje prawdziwe „ja”. Dzięki temu dziewczyna prędko orientuje się, że dalsze spotkania nie mają sensu.

Skoro już wiesz co jest zabronione, to przejdźmy do tego, co warto byś zapamiętał:

1. Wygląd

Jak Cię widzą, tak Cię piszą, a pierwsze wrażenie jest istotne. Wybierz ciuchy, w których Ci wygodnie i są w twoim stylu.

2. Nie stawaj na rzęsach

Może wydaje Ci się, że kobieta na pierwszym spotkaniu oczekuje od Ciebie bóg wie czego. Już śpieszę wyprowadzić Cię z błędu. Nie rób nic pod nią ani nie przeprowadzaj z nią wcześniej specjalnego wywiadu. Dobrze jeśli wiesz co lubi, ale nie przygotowuj sobie szczegółowego planu randki z elementami „wow”. Na pierwszym spotkaniu najważniejsza jest rozmowa i poznanie się. Jeszcze będziesz miał czas na staranie.

3. Nie kłóć się przy płaceniu

Ten punkt adresuję do kobiet jak i mężczyzn. Kwestia płacenia na pierwszej randce jest zawsze kłopotliwa. Nie ma na to tak naprawdę reguły. Jedna kobieta będzie zacięcie stać przy swoim i ujmą będzie dla niej, że to mężczyzna pokrywa rachunek. Dla innej normą będzie, że to facet za wszystko płaci.

Jasne, bardzo miło gdy mężczyzna płaci za nas na pierwszej randce i warte jest to docenienia. Zwłaszcza, że część z nas skrycie oczekuje, że mężczyzna zaoferuje zapłacenie za kawę. Nie oznacza jednak, że ma tak robić na każdym kolejnym spotkaniu. Ja nie czułabym się w takiej sytuacji komfortowo, dlatego zawsze proponuję, że zapłacę za siebie. Niemniej gdy widzę, że mężczyzna upiera się, że zapłaci za nas oboje, to nie kłócę się jak nienormalna przy kasie. W dobie portali randkowych, gdy często się z kimś umawiamy, płacenie za każdą dziewczynę na randce czasem może być kosztowne (niestety nie każda dziewczyna zamawia najtańsze danie z menu). Najlepsze rozwiązanie to płacić za siebie albo na zmianę.

4. Bądź zdecydowany

Skoro z ust dziewczyny pada pytanie co robicie dalej lub gdzie idziecie, to oczekuje byś wyszedł z jakimś pomysłem. W odpowiedzi jednak często usłyszeć można: „A jak Ty chcesz?”. Ilekroć tak się staje, ręce mi opadają. Wiem, że mnóstwo mężczyzn mówi to z grzeczności, ale nie bój się i zaproponuj coś. Najwyżej dziewczyna się nie zgodzi i poda jakąś alternatywę.

5. Mów

Rozumiem, że niektórzy wolą introwertyków. Niejednokrotnie wygadani preferują bardziej tych, którzy słuchają niż mówią. Jednak słuchanie nie równa się ciągłemu milczeniu. Na pewno masz coś ciekawego do powiedzenia. Jeżeli naprawdę nie wiesz co mówić albo zatkało Cię na widok dziewczyny i nic mądrego nie przychodzi Ci do głowy, to najprościej po prostu pociągnąć wątek rozpoczęty już przez rozmówczynię.

Nie kupuję argumentu, żeby mało rozmawiać przed spotkaniem z obawy przed wyczerpaniem tematów. Każdy temat można rozwinąć, a jeżeli nie macie o czym rozmawiać na pierwszej lub drugiej randce, to po co dalej się spotykać?

6. Bądź sobą

Oklepany tekst, ale jakże prawdziwy. Kiedy twoje oczekiwania pokrywają się z rzeczywistością i dziewczyna robi na tobie duże wrażenie, starasz się wypaść jak najlepiej. Nie rób nic wbrew sobie, nie zmyślaj i nie staraj się jej przypodobać. Postaraj się być sobą, jeśli nie chcesz z czasem usłyszeć „Chyba się myliłam”.

7. Nie spóźniaj się

Niezwykle wkurzająca rzecz, szczególnie na pierwszym spotkaniu. Jak już się spóźnisz, to podaj chociaż sensowny powód. Nie rzucaj z głupkowatym uśmiechem, że „rundka w grze się przedłużyła”.

8. Słuchaj

Zadawanie pytań, na które uzyskałeś już wcześniej odpowiedź jest słabe. Tym bardziej jeśli już przedtem korespondowałeś z dziewczyną i trochę o niej wiesz. Wygląda to tak jakby Ci nie zależało albo jakbyś mylił z kim pisałeś. Postaraj się przed spotkaniem zapamiętać jak najwięcej informacji o drugiej osobie. Pokaż na randce, że umiesz nie tylko interesująco mówić, ale potrafisz też słuchać.

9. Nie słódź

Wysyp komplementów działa na niepewne siebie i zagubione dziewczyny, ale na pewno nie na znające swoją wartość. Zdarza mi się pochwalić wygląd mężczyzny na pierwszym spotkaniu, ale tylko wtedy, kiedy naprawdę uważam, że dobrze wygląda. Nie polecam robić tego tylko po to, by się podlizać. Dziewczyna z łatwością dostrzeże kiedy będziesz nieszczery.

10. Polityka i religia

Jeżeli druga osoba cały czas próbuje wymusić na tobie deklarację za jaką partią się opowiadasz, a na odmienne poglądy reaguje agresją – uciekaj. Celem pierwszej randki nie jest wykłócanie się kto ma rację. Jednak czasem bywa tak, że od początku łapiecie świetny kontakt i wyczuwasz, że dziewczyna ma podobny światopogląd do twojego lub jest tolerancyjna. Wtedy nie widzę nic złego w rozmawianiu o polityce czy religii. W innym wypadku nie poruszaj tych tematów na początkowych spotkaniach.

I uwaga, najważniejsza rada…

11. Przestań analizować

Nie ważne czy masz za sobą kilka czy kilkadziesiąt randek. Pierwsze randki bywają stresujące, bo każda osoba jest inna. Rzadko kiedy pierwsze spotkania wypadają tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Przede wszystkim najlepiej jest się na nic nie nastawiać. Skończ z zadręczaniem się myślami czy randka przebiega tak jak chciałeś. Mimo że Ty uważasz wasze rendez-vous za genialne, dziewczyna nie musi być tego samego zdania. Są rzeczy na które nie masz wpływu. Możesz opowiadać najlepsze historie swojego życia, ale twój piskliwy głos jest dla dziewczyny nie do zniesienia. Być może nadmiernie gestykulujesz, co denerwuje kobietę i nie pozwala jej się skupić na tym co mówisz. A może nie zaktualizowałeś zdjęcia na portalu randkowym? Istnieje też opcja, że dziewczyna widywała się w międzyczasie z kimś jeszcze i wasze spotkanie rozwiało jej wątpliwości. Nie unoś się ani nie narzucaj, gdy dziewczyna dała Ci kosza. Zaloguj się na portal randkowy lub wyjdź z domu i wznów poszukiwania tej jedynej 😉

Udało się. Dziewczyna, która Ci się podoba zgodziła się umówić z Tobą na randkę i zobaczyć jak to będzie w „realu” . Ale to dopiero połowa sukcesu. To, że dziewczyna przyjęła twoje zaproszenie, czy nawet sama wyszła z taką propozycją nie oznacza wcale, że masz już ją w garści. Dopiero spotkanie twarzą w twarz zweryfikuje…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *