Kanały na YouTube warte subskrypcji. Subiektywnie – część 2

Mój poprzedni wpis „Kanały na YouTube warte subskrypcji. Subiektywnie – część 1” bardzo przypadł Wam do gustu, dlatego nie czekam i podrzucam kolejną porcję kanałów, które polecam.

1. Olfaktoria

Chyba wiem kim inspirował się Kruszwil tworząc swój kanał…

Olfaktoria (a właściwie Dorota Goldmann) wzbudza skrajne emocje. Dużą popularność zyskała dzięki filmikowi „8 cech idealnego faceta”. Po publikacji nagrania spadła na nią dosyć – jak dla mnie niezrozumiała – mocna lawina hejtu. Co prawda z Olfaktorią zgadzam się w nielicznych kwestiach, ale uwielbiam słuchać ludzi, którzy mają inny punkt widzenia. Urzeka mnie jej pewność siebie i szczerość, której wielu youtuberom brakuje. Sytuacja podobna jak u Kruszwila, czyli zazdrość społeczeństwa z powodu powodzenia się komuś w życiu. Jakby było mnie stać na Pradę, Gucci, Louis Vuitton, to sama bym pewnie sprawiła sobie coś z ich kolekcji.

2. Cezary Pazura

Marzysz o aktorstwie? Ten kanał pozwoli Ci ujrzeć ten zawód od kulis bez wychodzenia z domu. Zawsze intrygowało Cię jak wygląda nagrywanie serialu? Tutaj będziesz miał okazję przekonać się jak wygląda to w rzeczywistości. Cezary Pazura na swoim kanale pokazuje się również bardziej ze swojej prywatnej strony. Można skonfrontować to jak prezentuje się w internecie z tym, co piszą na jego temat brukowce.

3. Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS

Coś dla osób interesujących się psychologią. Darmowe źródło wiedzy. Wykłady i debaty umieszczane na tym kanale, nawet te godzinne, nie zanudzą nikogo.

4. Relaks Wieczorową Porą (ASMR po polsku)

Jak dla mnie najlepszy polski kanał ASMR. Znamy wiele sposobów na pozbycie się stresu. Jednak nadal nie wszyscy wiedzą jeszcze czym jest ASMR. Sama to zjawisko poznałam mniej więcej pół roku temu. Na każdego działają inne bodźce: jednych relaksuje szeptanie, drugich stukanie palcami, jeszcze innych filmiki typu „role play”.

5. ExplosmEntertainment

Któż nie zna serii „Cyanide & Happiness”? Krótkie, błyskotliwe i pełne absurdu animacje zaskarbiły sobie niezłą rzeszę fanów.

6. Pawlikowe Fanduby

Pozostajemy w temacie. Jeśli męczy Cię czytanie napisów i masz ochotę posłuchać swojej ulubionej serii w naszym ojczystym języku, to Pawlikowe Fanduby daje Ci taką możliwość. Przyjemnie ogląda się zdubbingowane przez niego odcinki.

7. Mediafun

Ubolewam nad tym, że materiały na tym kanale pojawiają się tak rzadko. U mnie subskrypcja oczywista, wynikająca z moich zainteresowań i kierunku studiów jaki skończyłam. Maciek Budzich przejrzyście omawia zagadnienia z dziedziny marketingu, mediów i reklamy.

8. Gimby nie znajo

Oni nie znają, ale dzięki Turpatowi i jego kanałowi mają szansę poznać. Natomiast cała reszta może przypomnieć sobie swojej dzieciństwo.

9. JamesESL English Lessons (engVid)

Świetny kanał dla wszystkich, którzy chcą poprawić swój akcent i biegle mówić po angielsku. Z pomocą Jamesa uda to Ci się bez problemu! Co istotne, kanał w pełni anglojęzyczny. Włącznie z napisami. Każda lekcja prezentowana w przystępny sposób połączona z dużą dawką humoru.

Mój poprzedni wpis „Kanały na YouTube warte subskrypcji. Subiektywnie – część 1” bardzo przypadł Wam do gustu, dlatego nie czekam i podrzucam kolejną porcję kanałów, które polecam. 1. Olfaktoria Chyba wiem kim inspirował się Kruszwil tworząc swój kanał… Olfaktoria (a właściwie Dorota Goldmann) wzbudza skrajne emocje. Dużą popularność zyskała dzięki filmikowi „8 cech idealnego faceta”.…

2 Comments

  1. Na pewno coś sprawdzę z tej listy, z poprzedniej wszystko znałem. Ja lubię z to:
    Z dvpy, TVGRYpl, PRO100 zmoSTU, Niediegetyczne, TO JUZ jutro i wszystko co wyjdzie od EssexOfficial.😋 Pozdrawiam, ciekawy materiał👍

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *