Kanały na Youtube warte subskrypcji. Subiektywnie – część 1

Jako że na YouTube spędzam dosyć dużo czasu, postanowiłam podzielić się z Wami moimi youtubowymi faworytami. Przedstawiam Wam kanały, które sama subskrybuję. Jest tak różnorodnie, że spokojnie każdy znajdzie coś dla siebie. Będą tutaj twórcy bardziej i mniej znani. Pomysł na kanał nie musi być wcale odkrywczy. Dla mnie dużo bardziej liczy się osobowość prowadzących. Ważne jest także czy kanał prowadzony jest aktywnie.

PS Kanały nie są ułożone według jakiejkolwiek kolejności.

1. Lord Kruszwil

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak przygotować prestiżową kąpiel, czy da się przyzwoicie ubrać za sto złotych albo przekonać na ile Polacy mają pojęcie o cenach prestiżowych marek – to coś dla Ciebie.

Jest to w stu procentach mój humor. Jestem wielką fanką postaci Lorda. Markowi bezbłędnie udaje się grać wiecznie niezadowolonego, kapryśnego dzieciaka. Po pierwszym filmiku, który opublikował, jeszcze nie wszyscy wiedzieli czy to jego mistrzowska gra, czy może naprawdę widzą przed sobą rozkapryszonego szesnastolatka. Zabawnie patrzyło się na ból pewnej części ciała u osób, które zazdroszczą nastolatkowi kasy. Jeśli ktoś ma pieniądze, niech myje się nawet i w mleku. Cieszmy się, że innym się powodzi. A jeżeli ktoś ma z tym problem, to niech podniesie się z kanapy i zapracuje na tyle, by stać go było na taką kąpiel. Marek już nawet nie kryje się z tym, że i jego bawi odgrywanie roli Lorda. Często chce mu się po prostu śmiać podczas nagrywania.

Udając się z kamerzystą do lumpeksu pokazał, że tak naprawdę każdy może stworzyć wizerunek bogatego dzieciaka. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, a wtedy uda się znaleźć oryginalne ciuchy w zaskakująco niskich cenach. Aby spotęgować wrażenie prestiżu można również wypożyczyć ekskluzywny samochód oraz wynająć mieszkanie na godziny. Ponadto w filmiku z Klaudusiek pokazał jak rzeczywiście wygląda rozpoznawanie tanich i drogich produktów. Jeżeli ktoś nadal wierzy, że to wszystko jest na serio, to szczerze współczuję.

Wielu sądziło, że jego pomysł na kanał szybko się wyczerpie. Tymczasem Kruszwil stale się rozwija i nie ogranicza się tylko do Polski. Ostatnio na przykład wybrał się do Paryża, by i tam ponarzekać.

https://www.youtube.com/watch?v=SLTWVF4wwSE

2. Paweł Opydo

Mocno doceniam za serię „Złe piosenki”. Świetny humor, który do mnie w zupełności trafia. Pawłowi genialnie wychodzi rozkładanie na czynniki pierwsze teledysków i tekstów piosenek, które lubimy. Jak sam napisał na swoim kanale: „90% ironii przez 90% czasu”… Ale i tak znajdą się obrażalscy, którzy biorą to w całości na poważnie.

3. 20m2

…czyli przykład na to, że rozmowy z celebrytami potrafią być wartościowe. Nie mogłam pominąć Łukasza. Śledzę go wraz z pierwszym odcinkiem na jego kanale. W prowadzonych przez niego wywiadach prezentuje fajny luz, który udziela się również jego gościom. Jego rozmówcami są też psychologowie oraz inne inspirujące osoby od których można się wiele nauczyć. Sam dziennikarz jest niezwykle charyzmatyczny. O Łukaszu pisałam też tutaj i tutaj.

4. Sfilmowani

Na razie jedyny kanał na Youtube o tematyce filmowej, który subskrybuję. Niby każdy może nagrać recenzję kinowej premiery, ale nie każdy potrafi zrobić to tak, by naprawdę zainteresować oglądającego. Agnieszce i Dawidowi wychodzi to znakomicie. Połączenie wiedzy i wielkiej pasji – to ich sposób na to, by za każdym razem wciągnąć mnie w ich filmową recenzję. Szczególnie lubię momenty, gdy ich oceny nie pokrywają się ze sobą. Wtedy pokazują, że potrafią sensownie uargumentować swoje zdanie.

5. Polish Sausage

Polish Sausage wyznaje zasadę, że śmiać się należy ze wszystkiego. W większości dominuje tu jednak czarny humor. Cenię za inteligentny, trafny dowcip i ciekawe animacje. Dobre, bo polskie!

6. Loverpat

Krótko i na temat: najlepsze remixy z Youtuberami. Szczerze polecam. Szukanie filmików, muzyki i sklejanie tego w całość, by wszystko do siebie pasowało to czasochłonna praca. Loverpat odwala kawał dobrej roboty. Nie rozumiem tylko skąd tak mało subskrypcji…

7. Prawda o prawdzie

Kanał byłego świadka Jehowy. Ma on na celu obnażenie zakłamania tego związku wyznaniowego. Prowadzący wie jak wygląda to od środka i dzieli się swoją historią z widzami. Chcąc udowodnić hipokryzję świadków Jehowy odnosi się też do materiałów umieszczonych na ich oficjalnej stronie. Często analizuje filmy, które wrzucają. Na kanale posłuchać można również rozmów z innymi byłymi wiernymi.

We wtorek kolejny wpis o kanałach, które warto subskrybować!

Napiszcie też koniecznie w komentarzu jakie kanały Wy śledzicie.

Jako że na YouTube spędzam dosyć dużo czasu, postanowiłam podzielić się z Wami moimi youtubowymi faworytami. Przedstawiam Wam kanały, które sama subskrybuję. Jest tak różnorodnie, że spokojnie każdy znajdzie coś dla siebie. Będą tutaj twórcy bardziej i mniej znani. Pomysł na kanał nie musi być wcale odkrywczy. Dla mnie dużo bardziej liczy się osobowość prowadzących.…

3 Comments

  1. Ciekawe zestawienie polecanych przez Ciebie kanałów na YouTube. Niektóre z nich znam i regularnie obserwuję, bo pokazują rzeczywistość inaczej. 🙂 Fajny wpis, oby takich więcej!

  2. Sfilmowanych przestałam oglądać, wolałam słuchać ich recenzji, gdy razem z Dawidem występował Jacek. Dlatego sobie odpuściłam subskrybowanie tego kanału, gdy on odszedł. Ale hej! Jacek prowadzi kanał o książkach, więc cieszę się podwójnie. Z filmowych kanałów obserwuję jeszcze Łukasza Stelmacha, strasznie lubię sposób, w jaki wypowiada się o filmach i przyjemnie się go słucha. Z innych kanałów obserwuję stanowo.com, ale strasznie szkoda, że dziewczyna już nie nagrywa. Ale i tak uwielbiam słuchać, jak opowiada o wszystkich morderstwach i zbrodniach 😀

    1. Szkoda, że Jacek nie pojawia się nawet gościnnie na kanale Sfilmowani. Łukasza nie śledzę regularnie, ale czasem coś obejrzę 😀 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *