Nie masz pomysłu co robić będąc w izolacji? Zobacz jak spędzają ją znane osoby i zainspiruj się

1. Ćwicz i zaangażuj w to rodzinę.

Wszyscy wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna. Ruch jest bardzo istotny właśnie dzisiaj, gdy jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach. Wiele osób zwłaszcza teraz zapomina o ćwiczeniu, a dodatkowo niekiedy je za dwóch. Jeśli zawsze byłeś na bakier ze sportem, to masz czas żeby poprawić swoją kondycję. Być może masz gdzieś zakurzone już płyty DVD z ćwiczeniami Anny Lewandowskiej albo Ewy Chodakowskiej, które porzuciłeś, bo zabrakło Ci silnej woli. Jeżeli nie jesteś wystarczająco zmotywowany, to w dbanie o sylwetkę zaangażuj też innych domowników. Potraktuj to jako możliwość jeszcze większej integracji z rodziną. Pamiętaj też, że lato tuż-tuż!

(Instagram: Julia Wieniawa)

2. Spotkaj się ze znajomymi w sieci.

Izolacja nikomu z nas nie służy. Na szczęście żyjemy w takich czasach, w których możemy mieć namiastkę spotkania z przyjaciółmi w postaci rozmów online. Pielęgnujmy relacje z naszymi znajomymi szczególnie teraz, kiedy tęsknimy za możliwością obcowania z drugim człowiekiem i mamy więcej wolnego czasu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magdalena Lamparska (@magdalamparska)


(Instagram: Magdalena Lamparska)

3. Naucz się wreszcie tańczyć.

To idealny moment na naukę podstawowych kroków tanecznych przed pierwszym wyjściem na klubowy parkiet po uspokojeniu się sytuacji z koronawirusem. Są przecież tacy z nas, którzy najlepiej relaksują się nie we własnym M, ale bawiąc się na dyskotekach lub domówkach. Taniec daje też przecież możliwość utraty zbędnych kilogramów w dużo przyjemniejszy sposób niż katowanie się wyczerpującymi treningami. Agnieszka Kaczorowska udostępnia filmiki na Instagramie, na których prezentuje proste kroki taneczne np. jive’a lub salsy. Na nagraniach widzimy ją poruszającą się w rytm muzyki z malutką córeczką, którą trzyma na rękach, ale kroki ukazane na video mogą bez problemu odwzorować również bezdzietni widzowie.


(Instagram: Agnieszka Kaczorowska)

4. Zrób gruntowne porządki w mieszkaniu.

Odpowiedz sobie z ręką na sercu na jedno pytanie: kiedy ostatnio tak solidnie, porządnie posprzątałaś w całym mieszkaniu? Po dziesięciu albo dwunastu godzinach pracy jedyne o czym marzymy to położenie się wygodnie w wannie, a potem oddanie się w objęcia Morfeusza. Teraz po należnej nam regeneracji możemy bez reszty zająć się myciem okiem, wyrzucaniem zalegających w szafkach szpargałów i przejrzeniem strychu.


(Instagram: Marcelina Zawadzka)

5. Obejrzyj filmy lub seriale, których nie miałeś czasu wcześniej zobaczyć.

Dla niektórych aktualnie to jedyny sposób na przysłowiowe zabicie czasu. Myślę, że większość z nas nadgania netflixowe nowości. Ja ze swojej strony jeśli chodzi o Netflix mogę Ci polecić hiszpański thriller „Platforma”. Nie od dziś wiadomo, że Hiszpanie są ekspertami z dziedziny robienia znakomitych dreszczowców (takich jak np. „Contratiempo”, film również dostępny na Netflixie).

Do tej pory nie mogę też zapomnieć o filmie „Źle się dzieje w El Royale” z 2018 roku, który widziałam tydzień temu. W obsadzie m.in. Jeff Bridges, Jon Hamm i Dakota Johnson. Siedem nieznanych sobie wcześniej osób spotyka się w jednym hotelu, a potem dzieją się niespodziewane rzeczy. Nic więcej nie zdradzę, musisz zobaczyć sam!


(Instagram: Wiktoria Gąsiewska)

6. Posadź zioła.

Nie muszę chyba wymieniać zalet własnoręcznego sadzenia ziół. Dzięki temu wiesz, że są one w pełni zdrowe, czyli do ich uprawy nie wykorzystywano żadnych sztucznych nawozów.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Małgorzata Socha (@malgosia_socha)


(Instagram: Małgorzata Socha)

7. Naucz się malować.

Na co dzień chodzisz całkowicie bez makijażu, ale chciałabyś to zmienić i wiedzieć jak się malować? A może już co nieco potrafisz, ale chcesz poznać nowe triki? Jeśli lubujesz się we wszystkim co związane z wizażem, to odsyłam Cię do Magdaleny Pieczonki. Na jej kanale na YouTube znajdziesz potrzebne Ci samouczki.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Pieczonka (@magdapieczonkamakeup)


(Instagram: Magdalena Pieczonka)

8. Zacznij gotować.

Koniec z traceniem pieniędzy na kupowanie gotowych dań i jedzeniem zupek chińskich. Weź do ręki książkę kucharską, zacznij od najprostszych przepisów i przekonaj się, że gotowanie nie jest skomplikowane. Tylko jak już zaczniesz smacznie pichcić i próbować swoich potraw, nie zapomnij o punkcie pierwszym mojej listy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Viki Gabor (@vikigaborofficial)


(Instagram: Viki Gabor)

9. Nadrób wszystkie książkowe zaległości.

Są tutaj jakieś mole książkowe? Każdy z nas ma chociaż jedną książkę, która być może od lat czeka na to byśmy w końcu zdjęli ją z półki i przeczytali. Wyłączmy telewizor, odetnijmy się na chwilę od pojawiających się non stop informacji na temat wirusa i poświęćmy ten czas na lekturę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Edyta Herbuś (@edytaherbus)


(Instagram: Edyta Herbuś)

10. Rozwiń w sobie kreatywność.

Chociaż wydaje się to trudne do uwierzenia, to jednak siedzenie w czterech ścianach bardziej niż cokolwiek innego pobudza do uruchomienia w sobie jeszcze większych pokładów kreatywności. Przykładów nie trzeba daleko szukać, bo mamy je na swoim rodzimym show-biznesowym podwórku. Marta Żmuda Trzebiatowska i jej mąż Kamil Kula stworzyli miniserial, który możecie obejrzeć na YouTube. Odcinków jest osiem, a każdy z nich trwa około trzy minuty. Jak pisze aktorka na swoim Instagramie:

„Serial tworzymy online, non–profit – ku pokrzepieniu serc. ❤️ Serial powstaje bez nakładów finansowych, z komórką w ręku, we własnym domu. W ten sposób powstaje też cała postprodukcja. Tworzymy projekt, który pozwala nam robić to, co kochamy – dawać widzom pozytywną energię, dobre emocje i nadzieję na happy end, tzn. takie jest nasze założenie. 🙈🙊🙉Marzymy by w przyszłości tym projektem, wspomóc aktorki i aktorów, którzy z dnia na dzień zostali bez pracy i środków do życia.”


(Instagram: Marta Żmuda Trzebiatowska)

11. Weź korepetycje z języków obcych.

Znasz perfekcyjnie język angielski, ale to dla Ciebie za mało i chcesz władać hiszpańskim? Masz łatwość uczenia się języków obcych, ale lęk przed konwersacją w innym języku niż ojczysty uniemożliwia Ci realne zetknięcie z tematem? Wykorzystaj nadchodzące dni produktywnie i zainwestuj w e-lekcje, by móc oswoić się z takimi rozmowami, ale i by nauczyć się więcej niż jednego języka obcego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)


(Instagram: Agata Młynarska)

12. Odkop stare albumy.

Jeśli zdjęcia przechowujesz na komputerze, to zrób foldery, w których odpowiednio je posegregujesz albo wyślij bliskiej koleżance waszą wspólną fotografię na znak, że o niej pamiętasz. Na pewno doceni taki gest! Jeżeli natomiast posiadasz tradycyjne albumy ze zdjęciami, to sięgnij po nie i przenieś się w sentymentalną podróż w czasie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Gessler (@magdagessler_official)


(Instagram: Magda Gessler)

13. Szyj maseczki.

Wspierajmy się w tym trudnym dla nas wszystkich okresie! Jeżeli chcesz pomóc innym, to najlepszym wyjściem jest szycie maseczek i przekazywanie ich najbardziej potrzebującym osobom.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Norbert NORBI Dudziuk (@norbi_official)


(Instagram: Norbi)

1. Ćwicz i zaangażuj w to rodzinę. Wszyscy wiemy jak ważna jest aktywność fizyczna. Ruch jest bardzo istotny właśnie dzisiaj, gdy jesteśmy zmuszeni do pozostania w domach. Wiele osób zwłaszcza teraz zapomina o ćwiczeniu, a dodatkowo niekiedy je za dwóch. Jeśli zawsze byłeś na bakier ze sportem, to masz czas żeby poprawić swoją kondycję. Być…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *