Speed dating. Daj sobie szansę na miłość!

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o chwilę dla siebie, a co dopiero na prężne poszukiwania drugiej połówki. Żyjemy intensywnie, dlatego zależy nam na poznaniu partnera możliwie jak najszybciej. Z tego powodu stale rosnącą popularnością w Polsce cieszy się speed dating.

Jak to wygląda?

Speed dating organizowany jest praktycznie w każdym większym mieście. Inicjatorzy starają się, by były to miejsca, które stwarzają dogodne warunki do rozmowy. Wstęp na takie wydarzenie mają tylko ci, którzy uprzednio zapisali się na spotkanie. Nie ma możliwości, aby nagle pojawiła się na nim przypadkowa osoba. Koszt uczestnictwa nie wyniesie Cię też „miliona monet”. To często kwestia od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

Każdy speed dating ma trochę inne zasady, jednak schemat jest niezmienny. Kobiety siedzą przy swoich stolikach. Po usłyszeniu dźwięku dzwonka następuje zakończenie rozmowy, a panowie przesiadają się do kolejnej pani. Jedna rozmowa trwa zwykle 5 minut. Na koniec każdy dostaje kartkę, na której musi zaznaczyć osoby, z którymi konwersowało mu się najlepiej. W momencie odwzajemnionego zainteresowania para dostaje do siebie kontakt. Wyniki zazwyczaj zostają ujawnione jeszcze tego samego dnia.

Dwa lata temu sama wzięłam udział w szybkich randkach, które odbyły się w klubie studenckim „Szafa” przy okazji szczecińskich Juwenaliów. Akurat w tym przypadku wstęp był darmowy. Wcześniej nie zdecydowałam się na uczestnictwo w czymś podobnym, a sama nazwa „speed dating” początkowo nie kojarzyła mi się zbyt dobrze. Przed pójściem przeczytałam jedynie na czym to polega, ale nie sugerowałam się opiniami.

Zapisałam się na szybkie randki pisząc w wiadomości prywatnej na Facebooku. Byłam nastawiona na przyjemne spędzenie czasu w towarzystwie nowych ludzi. Pamiętam, że szykując się do wyjścia zastanawiałam się kogo tam spotkam. Moje wątpliwości zostały błyskawicznie rozwiane. Jak się później okazało, atmosfera była przesympatyczna. Miałam trzy minuty na zapoznanie się z każdym mężczyzną, dlatego po wiekszości rozmów czułam niedosyt. Podejście uczestników do całego wydarzenia było raczej luźne. Takie nastawienie polecam wszystkim. Z racji tego, że było więcej panów niż pań odbyła się druga tura. Podobało mi się, więc zostałam. I to właśnie w tej turze udało mi dopasować z pewnym chłopakiem. Wygraliśmy bilet na kręgle i koncerty odbywające się tego dnia w trakcie Juwenaliów.

Kto powinien spróbować?

Taką formę randkowania powinien przetestować każdy. Przede wszystkim dużym plusem jest to, że speed dating adresowany jest zarówno do tych młodszych, jak i starszych. Spotkania tworzone są z myślą o wyznaczonych grupach wiekowych, np. dla 25-35 latków. Niekiedy zdarzają się randki tematyczne. To idealne rozwiązanie dla szukających drugiej połówki, ale również tych wstydliwych, którzy chcą po prostu nabrać odwagi i trenować pewność siebie.

W tym stałym zabieganiu nie każdy może pozwolić sobie na kilkumiesięczne pisanie. Szybkie randki pozwalają oszczędzić czas, który być może stracilibyśmy korespondując z kimś, kto i tak się z nami nie umówi. W trakcie takiego spotkania poznamy na żywo więcej ludzi niż za pośrednictwem aplikacji randkowych. Speed dating daje możliwość natychmiastowej rozmowy twarzą w twarz. Wnerwia mnie biadolenie jak to przez brak czasu trudno sobie kogoś znaleźć. Jednak gdy narzekający znajdzie wolne parę godzin, to woli zabić czas grając albo oglądajac seriale.

Przeciwnicy tego rodzaju rozrywek za minus uważają krótki czas przeznaczony na rozmowę i łatwość przeoczenia wartościowej osoby. Wiedząc, że mamy tylko 5 minut zastanawiamy się co powiedzieć, by zaciekawić sobą nieznajomego i obawiamy się, że nie przekażemy wszystkiego co uważamy za istotne. Jednak warto zauważyć, że speed dating bazuje na efekcie pierwszego wrażenia. Poza tym nie radzę przychodzić z ciśnieniem na odnalezienie miłości swojego życia. Może się zdarzyć, że faktycznie nie dostrzeżemy w kimś ukrytego potencjału. Mądrze jest traktować to jako fajną zabawę, która dodatkowo stwarza możliwość znalezienia partnera. Desperacja niewskazana!

Speed dating to genialna odskocznia od codziennej rutyny i portali randkowych. Cenisz swój czas i nie jesteś przekonany do wirtualnych znajomości? Spróbuj. Jeżeli się nie dopasujecie, istnieje szansa, że już poza spotkaniem nawiążesz na własną rękę kontakt z interesującą osobą. Nawet jeśli nie pomoże to w odnalezieniu drugiej połówki, z pewnością będzie można nazwać to świetną przygodą.

W dzisiejszych czasach coraz trudniej o chwilę dla siebie, a co dopiero na prężne poszukiwania drugiej połówki. Żyjemy intensywnie, dlatego zależy nam na poznaniu partnera możliwie jak najszybciej. Z tego powodu stale rosnącą popularnością w Polsce cieszy się speed dating. Jak to wygląda? Speed dating organizowany jest praktycznie w każdym większym mieście. Inicjatorzy starają się,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *